Обмеження у їжі та Харчуванні
Пацієнту після зубної імплантації необхідно дотримуватись важливих вимог, дотримання яких сприяє успішному приживленню конструкції та запобіганню можливим ускладненням:
- Після імплантації зуба можна вживати їжу лише через 2-3 години. Це допоможе уникнути ризику розходження шва та впливу залишків їжі з патогенними бактеріями на відкритий розріз.
- На якийсь час прибрати з раціону тверді продукти харчування, оскільки вони можуть травмувати імплант зуба і перешкодити його успішному приживленню.
- У початковий період стоматолог рекомендує вживати лише негарячу їжу та напої, уникаючи впливу занадто гарячих чи холодних температур.
- Виключення з раціону продуктів, що викликають подразнення (кислих, гірких, перчених, солоних) рекомендується на 5-10 днів.
- Протягом 6-7 днів після імплантації бажано не приймати чорний чай, каву, також потрібно відмовитись від вживання алкогольних напоїв, оскільки вони можуть спровокувати кровотечу зі швів та уповільнити регенерацію тканин.
Рідка та м'яка їжа
У період відновлення після імплантації зубів стоматолог може дати наступні рекомендації щодо вживання продуктів харчування:
- Кисломолочні продукти, які містять кальцій і сприяють швидкому загоєнню пошкодженої слизової оболонки і прискорюють відновлення кісткової тканини.
- Рідкі та м’які страви (бульйони, супи, пюре, омлет, смузі, каші). Пастоподібні продукти не завдають шкоди пошкодженій слизовій оболонці та швам.
- Їжа, багата на вітаміни. Фрукти та овочі належать до цієї категорії. Пацієнт може вживати м’які сорти або заздалегідь подрібнювати їх.
Уникнення певних продуктів
У перші тижні відновлювального процесу після імплантації рекомендується виключити з раціону продукти з твердою структурою, такі як волокнисте м’ясо, горіхи, насіння, а також сирі яблука та морква. Подібні продукти можуть травмувати тканини та поверхню рани, уповільнюючи приживлення імпланту та регенерації тканин.
Уникнення тютюнового диму та алкоголю
Необхідно відмовитись від шкідливих звичок бажано за три тижні до імплантації зуба і також утриматися від них до повного приживлення імпланту. Алкогольні напої та тютюновий дим сигарет можуть подразнювати м’які слизові тканини, що збільшує ризик кровотечі та уповільнює процес інтеграції імпланту в кісткову тканину.
Фізична активність
Необхідно обмежити будь-які фізичні навантаження, особливо перші кілька тижнів після процедури, щоб пошкоджені тканини могли успішно відновитися.
Висока температура (відвідування сауни та лазні) також негативно впливає, тому що через це збільшується кровообіг, підвищується можливість ускладнень та розвитку запальних процесів.
Необхідно дбайливо ставитися до операційної області, дотримуватися певного догляду і намагатися не торкатися язиком, руками або стороннім предметом, щоб уникнути попадання інфекції.
Висновок
У перші місяці реабілітації після зубної імплантації важливо дотримуватися певних правил і рекомендацій лікаря, щоб забезпечити повноцінне загоєння, уникнути розвитку запальних процесів і не завдати шкоди здоров’ю.
Для успішного приживлення імпланту необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:
- Приймайте антибіотики та препарати для знеболювання відповідно до рекомендацій лікаря.
- Уникайте вживання занадто гарячих, холодних та кислих страв.
- При пережовуванні їжі використовуйте здоровий бік щелепи.
- Відмовтеся тимчасово від алкоголю та тютюнових виробів.
- Уникайте будь-якої фізичної активності.
Джерела
- Фактори ризику стоматологічної імплантології (Франк Ренуар (Franck Renouard), Бо Рангерт (Bo Rangert)) 2004 р.
- Протезування із опорою на імплантати. Керівництво на прикладі системи із внутрішнім шестигранником (система БіоГоризонт) 2006 р.