Що запитати стоматолога перед імплантацією?
- Досвід. Уточніть, скільки років лікар займається імплантацією та який його рівень кваліфікації. Не соромтеся ставити такі питання.
- Матеріали та технології. Запитайте про типи імплантів та технології, що використовуються. Дізнайтеся, які види імплантатів застосовуються в даній клініці, чим одні типи кращі/гірші за інші.
- Процес та етапи. Обговоріть подробиці процедури, включно із етапами підготовки та відновлення. Уточніть, скільки приблизно знадобиться візитів і протягом якогось часу. Від чого залежить тривалість лікування тощо.
- Встановлення коронки. Запитайте, коли можна почати повноцінно користуватися новим зубом (коли імплант навантажують коронкою). Це залежить від обраної методики імплантації.
- Ризики та ускладнення. Дізнайтеся про потенційні ризики та можливі ускладнення. Лікар вам повинен розповісти про ймовірність розвитку тих чи інших ускладнень, виходячи зі стану вашого здоров’я та віку.
Відповіді стоматолога на ці питання допоможуть вам краще зрозуміти процес імплантації зубів та підготуватися до нього.
Чи болісна імплантація?
Одним із основних питань, що турбують пацієнтів перед імплантацією зубів, є ступінь болючості процедури. Тут важливо наголосити на наступних аспектах:
- Анестезія. Під час імплантації зазвичай використовується місцева анестезія, яка повністю блокує болючі відчуття в області втручання. Це означає, що під час процедури пацієнт не відчуває болю. Тому в даному випадку відповідь наступна — імплантація безболісна.
- Після операції. Після зменшення дії анестезії можуть бути дискомфорт або біль. Однак вони зазвичай помірні та добре контролюються стандартними знеболюючими препаратами, які призначає лікар.
Примітно, що ступінь дискомфорту після операції може змінюватись від пацієнта до пацієнта залежно від індивідуальної чутливості, загального стану здоров’я та складності проведеної процедури.
Що необхідно зробити перед встановленням зубного імпланта?
Перед встановленням зубного імпланта необхідно провести ретельну підготовку, яка включає в себе діагностику та лікування будь-яких існуючих проблем у ротовій порожнині.
Перед імплантацією необхідно провести повне обстеження ротової порожнини, включаючи перевірку стану ясен та зубів. Рентгенографія та комп’ютерна томографія дозволяють оцінити якість та обсяг кісткової тканини щелепи, що є критично важливим для успішної імплантації.
При виявленні захворювань ротової порожнини попередньо проводиться їх лікування. Зокрема, це стосується карієсу, гінгівіту, пародонтиту та інших. Перед імплантацією також проводиться професійне видалення зубного нальоту та каменю.
Що не можна робити у день імплантації зубів?
Про те, що не можна робити до і після імплантації, вам обов’язково розповість лікар.
- добре виспатися;
- відмовитися від куріння та вживання алкоголю;
- відмовитись від прийому препаратів, що розріджують кров (лікар розповість, як довго потрібно утриматися від прийому таких медикаментів);
- уникати важких фізичних навантажень.
- приймати їжу або пити напої протягом перших 2-4 годин;
- чистити зуби та полоскати рот;
- лежати на животі або на боку (протягом перших днів спати можна на спині, використовуючи високу подушку для нормального відтоку крові);
- займатися спортом;
- палити;
- вживати спиртне;
- піддавати тіло тепловим процедурам.
Які обмеження та протипоказання до імплантації?
- вікові обмеження (не рекомендується до 18 років);
- остеопороз, патології щелепи та інших кісток;
- тяжкі захворювання внутрішніх органів на стадії декомпенсації;
- онкологічні захворювання на активній фазі лікування;
- психічні чи неврологічні розлади, на фоні яких важко передбачити поведінку пацієнта;
- активні захворювання ротової порожнини;
- вагітність.
Деякі з цих протипоказань є тимчасовими, і після їх усунення імплантація дозволена.
Таким чином, імплантація зубів – це безпечна та ефективна процедура, здатна значно покращити якість життя. Однак важливо ретельно підготуватися та обговорити всі деталі з кваліфікованим фахівцем, щоб мінімізувати ризики та досягти найкращих результатів.
Джерела:
- Gupta R, Gupta N, Weber, DDS KK. Dental Implants. 2023 Aug 8. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan–. PMID: 29262027.
- Alghamdi HS, Jansen JA. The development and future of dental implants. Dent Mater J. 2020 Mar 31;39(2):167-172. doi: 10.4012/dmj.2019-140. Epub 2020 Jan 22. PMID: 31969548.
- Guillaume B. Dental implants: A review. Morphologie. 2016 Dec;100(331):189-198. doi: 10.1016/j.morpho.2016.02.002. Epub 2016 Mar 16. PMID: 26995275.