Процес встановлення імплантатів: етапи та методи
- Стоматолог проводить детальний огляд ротової порожнини та за допомогою комп’ютерної томографії зубів оцінює стан твердих та м’яких тканин. На основі одержаних даних розробляє план лікування індивідуально для кожного пацієнта.
- Перед тим, як встановити імпланти лікар проводить санацію порожнини рота, яка включає лікування уражених зубів і ясен. Залежно від складності маніпуляцій може бути призначена місцева або загальна анестезія.
- Етап вживлення імпланту також здійснюється із застосуванням анестетиків місцевої дії або загальної анестезії. Перед проведенням операції з вживлення імпланта стоматолог також підбирає відповідний метод знеболювання і дозування препарату, орієнтуючись на клінічні показники. Клієнт не відчуває болю, лише легкий тиск від стоматологічних інструментів, що використовуються лікарем.
- Завершальний етап – це встановлення коронки зуба. Процедура сама по собі є безболісною, тому не потребує застосування знеболювального препарату.
Чи боляче ставити імплант?
Встановлення імплантів зубів та проведення будь-яких стоматологічних процедур – це не боляче завдяки застосуванню передових технологій.
- Комп’ютерна місцева анестезія. Комп’ютер розрахунково визначає тиск введення анестетика, забезпечуючи безболісне проведення операції. Така анестезія забезпечує знеболювання лише потрібної області, уникаючи оніміння половини обличчя, що зазвичай супроводжує інші методи.
- Імплантація під наркозом (медикаментозний сон). Пацієнт засинає і прокидається вже після встановлення імплантатів. Питання “Чи боляче встановлювати імпланти уві сні?” – Однозначно не актуальне.
- Седація закисом азоту. При седації пацієнт залишається в свідомості, але при цьому імплантація проходить для пацієнта без страху, хвилювань і болю. Цей метод відмінно поєднується з місцевою анестезією, забезпечуючи комфорт тим, хто боїться відвідування стоматолога.
Дискомфорт та біль після імплантації
Протягом перших 2-3 днів після встановлення імплантів в зоні втручання можливий набряк, а також невелика болючість, що є природною реакцією організму на пошкодження тканин.
Максимальний набряк в області імпланту досягне піку на третій день, після чого почне поступово зменшуватися. Зазвичай через тиждень після імплантації проводиться видалення швів, і ви можете повернутися до звичного способу життя.
Висновки
Підіб’ємо підсумки, імплантація зубів – чи це боляче? Сучасна стоматологія надає можливості безболісної установки конструкції. Стоматолог проводить ретельну оцінку ситуації та враховує медичні та психологічні показники пацієнта, щоб вибрати найкращий метод знеболювання, забезпечуючи максимальний комфорт у процесі відновлення зубів. Імплантація зубів може проводитись із застосуванням місцевої анестезії або під наркозом. Вибір методу знеболювання залежить від кількох факторів:
- Наявність алергії на препарати, а точніше на речовини, що входять до складу анестетиків для місцевої анестезії.
- Складність процедури. Деякі операції можуть вимагати більш глибокого знеболювання.
- Рвотний рефлекс. Якщо пацієнт не може придушити його самостійно.
- Психічні захворювання. Це може вимагати спеціальних способів знеболювання.
- Наявність панічного страху та тривоги. Деякі пацієнти можуть відчувати виражений страх і лікар може застосувати загальний наркоз для поліпшення комфорту.
Джерела
- Анатомія дентальної імплантації (Жан-Франсуа Годі, Бернар Канн, Люк Жилло, Тьєрі Горсе, Азіз ЕльХадью, Жан-Люк Шарр’є) 2009
- Дентальна імплантологія. Вступний курс: Навч. посібник/В.І. Куцевляк, Н.Б Гречко, С.В. Алтуніна, С.Л Старікова. – Харків: ХДМУ, 2005. – 183 с.